Adaklık kurbanlık dışında, kurban kesiminin önerilen vakti, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü olsa da, bayramın dördüncü günü de vatandaşlarımıza kurban kesim hizmeti sağlıyoruz. Kesilen kurban etlerini, genellikle üçe taksim ediyoruz. Bu üç parçanın kurbanlık sahibinin yakınlarına, kendi ailesine ve yoksullara verilmesi gerektiğinin yanında, kurban derisinin satılamayacağının da üstünde durmak isteriz. Kurban etlerini evde kullanmak üzere değerlendirebilir ya da hayır kurumlarına, ihtiyacı olanlara bağış yapabilirsiniz. Hem kurban kesimi hem de kurbanlık için özel olarak yetiştirdiğimiz hayvanların özelliklerini aşağıdaki haliyle sıralayabiliriz:

  • Kurban kesim talebinize göre büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar mevcuttur.
  • Küçükbaş ve büyükbaş kurban organizasyonlarına yönelik yetiştirdiğimiz kurbanlık hayvanların hepsi yerli besindir.
  • Yetiştirdiğimiz kurbanlık hayvanlar aynı zamanda İslami kurbanlık olma özelliğine sahiptir.
  • Tüm hayvanlar düzenli şekilde veteriner kontrollerinden geçer.
  • Kurbanlık hayvanlarının bakanlıktan onaylı hayvan pasaportları ile sağlık raporları bulunur.

Küçükbaş hayvanlar keçi ve koyundur. Hem büyükbaş hem de küçükbaş kurbanlık hayvanların kesimini tamamen steril ortamda gerçekleştirmekle yükümlüyüz. Kesilen küçükbaş kurbanlıkları, sahiplerine kolilenmiş biçimde teslim ediyoruz.

Nereden Ulaşabilirim

Kemerburgaz’da bulunan çiftliğimize özellikle Eyüp, Kâğıthane Alibeyköy, Göktürk ilçelerinden kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
Çiftliğimiz